[ Main | Country Ranking | Country Coef | Club Points | Club Ranking | 10Y Ranking | Print

2020 <

UEFA European Cup Matches 2020/2021

Last update:
 
 
CHAMPIONS LEAGUE
Preliminary Round
Tre Fiori Sma Linfield Belfast Nir 0-2  
FC Drita Kos Inter Club d'Escaldes And 2-1  
 
FC Drita Kos Linfield Belfast Nir 0-3  
 
1st Qualifying Round
Ferencváros Hun Djurgĺrdens IF Swe 2-0  
Celtic Sco KR Reykjavik Isl 6-0  
Legia Warsaw Pol Linfield Belfast Nir 1-0  
 
Sheriff Tiraspol Mol CS Fola Esch Lux 2-0  
Connah's Quay Wal FK Sarajevo Bos 0-2  
Red Star Belgrade Srb Europa FC Gib 5-0  
 
Buducnost Podgorica Mon Ludogorets Razgrad Bul 1-3  
Ararat-Armenia Arm Omonia Nicosia Cyp 0-1  
Floriana Mlt CFR Cluj Rom 0-2  
 
Maccabi Tel-Aviv Isr Riga FC Lat 2-0  
Qarabag FK Azb Sileks Kratovo Mac 4-0  
Dinamo Tbilisi Geo KF Tirana Alb 0-2  
Dynamo Brest Bls FK Astana Kaz 6-3  
 
Molde FK Nor KuPS Kuopio Fin 5-0  
Flora Tallinn Est Suduva Marijampole Lit 1-1  
Penalty shootout: Flora Tallinn - Suduva Marijampole 2-4
NK Celje Slo Dundalk Irl 3-0  
KI Klaksvik Far Slovan Bratislava Svk 3-0  
 
2nd Qualifying Round
CFR Cluj Rom Dinamo Zagreb Cro 2-2  
Penalty shootout: CFR Cluj - Dinamo Zagreb 5-6
Young Boys Sui KI Klaksvik Far 3-1  
Celtic Sco Ferencváros Hun 1-2  
 
Suduva Marijampole Lit Maccabi Tel-Aviv Isr 0-3  
Legia Warsaw Pol Omonia Nicosia Cyp 0-2  
NK Celje Slo Molde FK Nor 1-2  
 
Ludogorets Razgrad Bul FC Midtjylland Den 0-1  
Dynamo Brest Bls FK Sarajevo Bos 2-1  
Qarabag FK Azb Sheriff Tiraspol Mol 2-1  
KF Tirana Alb Red Star Belgrade Srb 0-1  
 
AZ Alkmaar Ned Viktoria Plzen Cze 3-1  
PAOK Thessaloniki Gre Besiktas Tur 3-1  
Lokomotiva Zagreb Cro Rapid Wien Aut 0-1  
 
3rd Qualifying Round
Ferencváros Hun Dinamo Zagreb Cro 2-1  
Qarabag FK Azb Molde FK Nor 0-0  
Penalty shootout: Qarabag FK - Molde FK 5-6
Omonia Nicosia Cyp Red Star Belgrade Srb 1-1  
Penalty shootout: Omonia Nicosia - Red Star Belgrade 4-2
FC Midtjylland Den Young Boys Sui 3-0  
Maccabi Tel-Aviv Isr Dynamo Brest Bls 1-0  
 
PAOK Thessaloniki Gre Benfica Por 2-1  
Dinamo Kiev Ukr AZ Alkmaar Ned 2-0  
AA Gent Bel Rapid Wien Aut 2-1  
 
4th Qualifying or Playoff Round
Slavia Praha Cze FC Midtjylland Den 0-0 1-4
Maccabi Tel-Aviv Isr FC Salzburg Aut 1-2 1-3
Olympiakos Piraeus Gre Omonia Nicosia Cyp 2-0 0-0
Molde FK Nor Ferencváros Hun 3-3 0-0
 
FK Krasnodar Rus PAOK Thessaloniki Gre 2-1 2-1
AA Gent Bel Dinamo Kiev Ukr 1-2 0-3
 
Group Stage
FC Salzburg Aut Lokomotiv Moscow Rus 2-2 3-1
Bayern München Ger Atlético Madrid Esp 4-0 1-1
Atlético Madrid Esp FC Salzburg Aut 3-2 2-0
Lokomotiv Moscow Rus Bayern München Ger 1-2 0-2
Lokomotiv Moscow Rus Atlético Madrid Esp 1-1 0-0
FC Salzburg Aut Bayern München Ger 2-6 1-3
 
Real Madrid Esp Shakhtar Donetsk Ukr 2-3 0-2
Internazionale Ita Borussia Mönchengladbach Ger 2-2 3-2
Borussia Mönchengladbach Ger Real Madrid Esp 2-2 0-2
Shakhtar Donetsk Ukr Internazionale Ita 0-0 0-0
Shakhtar Donetsk Ukr Borussia Mönchengladbach Ger 0-6 0-4
Real Madrid Esp Internazionale Ita 3-2 2-0
 
Manchester City Eng FC Porto Por 3-1 0-0
Olympiakos Piraeus Gre Olympique Marseille Fra 1-0 1-2
Olympique Marseille Fra Manchester City Eng 0-3 0-3
FC Porto Por Olympiakos Piraeus Gre 2-0 2-0
FC Porto Por Olympique Marseille Fra 3-0 2-0
Manchester City Eng Olympiakos Piraeus Gre 3-0 1-0
 
FC Midtjylland Den Atalanta Ita 0-4 1-1
Ajax Ned Liverpool Eng 0-1 0-1
Liverpool Eng FC Midtjylland Den 2-0 1-1
Atalanta Ita Ajax Ned 2-2 1-0
Atalanta Ita Liverpool Eng 0-5 2-0
FC Midtjylland Den Ajax Ned 1-2 1-3
 
Chelsea Eng Sevilla Esp 0-0 4-0
Stade Rennais Fra FK Krasnodar Rus 1-1 0-1
FK Krasnodar Rus Chelsea Eng 0-4 1-1
Sevilla Esp Stade Rennais Fra 1-0 3-1
Sevilla Esp FK Krasnodar Rus 3-2 2-1
Chelsea Eng Stade Rennais Fra 3-0 2-1
 
Zenit St. Petersburg Rus Club Brugge Bel 1-2 0-3
Lazio Ita Borussia Dortmund Ger 3-1 1-1
Borussia Dortmund Ger Zenit St. Petersburg Rus 2-0 2-1
Club Brugge Bel Lazio Ita 1-1 2-2
Club Brugge Bel Borussia Dortmund Ger 0-3 0-3
Zenit St. Petersburg Rus Lazio Ita 1-1 1-3
 
FC Barcelona Esp Ferencváros Hun 5-1 3-0
Dinamo Kiev Ukr Juventus Ita 0-2 0-3
Juventus Ita FC Barcelona Esp 0-2 3-0
Ferencváros Hun Dinamo Kiev Ukr 2-2 0-1
Ferencváros Hun Juventus Ita 1-4 1-2
FC Barcelona Esp Dinamo Kiev Ukr 2-1 4-0
 
RB Leipzig Ger Istanbul Basaksehir Tur 2-0 4-3
Paris Saint-Germain Fra Manchester United Eng 1-2 3-1
Manchester United Eng RB Leipzig Ger 5-0 2-3
Istanbul Basaksehir Tur Paris Saint-Germain Fra 0-2 1-5
Istanbul Basaksehir Tur Manchester United Eng 2-1 1-4
RB Leipzig Ger Paris Saint-Germain Fra 2-1 0-1
 
Round 2
Borussia Mönchengladbach Ger Manchester City Eng 0-2 0-2
Lazio Ita Bayern München Ger 1-4 1-2
Atlético Madrid Esp Chelsea Eng 0-1 0-2
RB Leipzig Ger Liverpool Eng 0-2 0-2
FC Porto Por Juventus Ita 2-1 2-3
FC Barcelona Esp Paris Saint-Germain Fra 1-4 1-1
Sevilla Esp Borussia Dortmund Ger 2-3 2-2
Atalanta Ita Real Madrid Esp 0-1 1-3
 
Quarter Finals
Manchester City Eng Borussia Dortmund Ger 2-1 2-1
FC Porto Por Chelsea Eng 0-2 1-0
Bayern München Ger Paris Saint-Germain Fra 2-3 1-0
Real Madrid Esp Liverpool Eng 3-1 0-0
 
Semi Finals
Paris Saint-Germain Fra Manchester City Eng    
Real Madrid Esp Chelsea Eng    

EUROPA LEAGUE
Preliminary Round
Tre Penne Sma SC Gjilani Kos 1-3  
Lincoln Red Imps Gib FC Prishtina Kos 3-0  
FC Santa Coloma And Iskra Danilovgrad Mon 0-0  
Penalty shootout: FC Santa Coloma - Iskra Danilovgrad 3-4
UE Engordany And Zeta Golubovci Mon 1-3  
 
Glentoran Nir HB Torshavn Far 1-0  
St Joseph's FC Gib B36 Torshavn Far 1-2  
Coleraine Nir La Fiorita Sma 1-0  
NSI Runavik Far Barry Town Wal 5-1  
 
1st Qualifying Round
NK Maribor Slo Coleraine Nir 1-1  
Penalty shootout: NK Maribor - Coleraine 4-5
Olimpija Ljubljana Slo Vikingur Reykjavik Isl 2-1  
B36 Torshavn Far Levadia Tallinn Est 4-3  
 
FK Riteriai Lit Derry City Irl 3-2  
Zalgiris Vilnius Lit Paide Linnameeskond Est 2-0  
Honvéd Budapest Hun Inter Turku Fin 2-1  
 
Zrinjski Mostar Bos Differdange 03 Lux 3-0  
Valletta FC Mlt Bala Town Wal 0-1  
Lincoln Red Imps Gib Union Titus Pétange Lux 2-0  
 
Rosenborg BK Nor Breidablik Isl 4-2  
Aberdeen Sco NSI Runavik Far 6-0  
Motherwell Sco Glentoran Nir 5-1  
 
Hammarby IF Swe Puskás Akadémia Hun 3-0  
Malmö FF Swe Cracovia Kraków Pol 2-0  
FK Kukësi Alb Slavia Sofia Bul 2-1  
 
FK Ventspils Lat Dinamo-Auto Tiraspol Mol 2-1  
Shakhtior Saligorsk Bls Sfântul Gheorghe Mol 0-0  
Penalty shootout: Shakhtior Saligorsk - Sfântul Gheorghe 1-4
Dinamo Minsk Bls Piast Gliwice Pol 0-2  
 
AGF Aarhus Den Honka Espoo Fin 5-2  
Shamrock Rovers Irl Ilves Tampere Fin 2-2  
Penalty shootout: Shamrock Rovers - Ilves Tampere 12-11
FH Hafnarfjardar Isl DAC Dunajska Streda Svk 0-2  
 
The New Saints Wal MSK Zilina Svk 3-1  
FC Vaduz Lie Hibernians FC Mlt 0-2  
Servette FC Genčve Sui MFK Ruzomberok Svk 3-0  
 
Neftchi Baku Azb FK Shkupi Mac 2-1  
Kesla FK Azb KF Laçi Alb 0-0  
Penalty shootout: Kesla FK - KF Laçi 4-5
Hapoel Beer-Sheva Isr Dinamo Batumi Geo 3-0  
 
Kalju Nomme Est Mura Murska Sobota Slo 0-4  
Bodř/Glimt Nor Kauno Zalgiris Lit 6-1  
FC Fehérvár Hun Bohemians Dublin Irl 1-1  
Penalty shootout: FC Fehérvár - Bohemians Dublin 4-2
 
Apollon Limassol Cyp Saburtalo Tbilisi Geo 5-1  
Maccabi Haifa Isr Zeljeznicar Sarajevo Bos 3-1  
Alashkert FC Arm Renova Dzepciste Mac 0-1  
 
Partizan Belgrade Srb RFS Riga Lat 1-0  
Lech Poznan Pol Valmieras FK Lat 3-0  
Ordabasy Shymkent Kaz FC Botosani Rom 1-2  
 
FCSB Rom Shirak Gyumri Arm 3-0  
Progrčs Niederkorn Lux Zeta Golubovci Mon 3-0  
CSKA Sofia Bul Sirens FC Mlt 2-1  
 
Petrocub Hîncesti Mol TSC Backa Topola Srb 0-2  
Sumgayit FK Azb Shkendija Tetovo Mac 0-2  
Kairat Almaty Kaz FC Noah Arm 4-1  
Lokomotivi Tbilisi Geo Universitatea Craiova Rom 2-1  
 
Teuta Durrës Alb Beitar Jerusalem Isr 2-0  
FK Borac Banja Luka Bos Sutjeska Niksic Mon 1-0  
Iskra Danilovgrad Mon Lokomotiv Plovdiv Bul 0-1  
SC Gjilani Kos APOEL Nicosia Cyp 0-2  
 
2nd Qualifying Round
Hammarby IF Swe Lech Poznan Pol 0-3  
Kaysar Kyzylorda Kaz APOEL Nicosia Cyp 1-4  
Mura Murska Sobota Slo AGF Aarhus Den 3-0  
 
Maccabi Haifa Isr Kairat Almaty Kaz 2-1  
Lokomotivi Tbilisi Geo Dinamo Moscow Rus 2-1  
Neftchi Baku Azb Galatasaray Tur 1-3  
 
B36 Torshavn Far The New Saints Wal 2-2  
Penalty shootout: B36 Torshavn - The New Saints 5-4
Coleraine Nir Motherwell Sco 2-2  
Penalty shootout: Coleraine - Motherwell 0-3
IFK Göteborg Swe FC Křbenhavn Den 1-2  
 
TSC Backa Topola Srb FCSB Rom 6-6  
Penalty shootout: TSC Backa Topola - FCSB 4-5
Teuta Durrës Alb Granada CF Esp 0-4  
OFI Heraklion Gre Apollon Limassol Cyp 0-1  
 
Progrčs Niederkorn Lux Willem II Tilburg Ned 0-5  
Viking Stavanger Nor Aberdeen Sco 0-2  
Standard Ličge Bel Bala Town Wal 2-0  
 
Sfântul Gheorghe Mol Partizan Belgrade Srb 0-1  
CSKA Sofia Bul BATE Borisov Bls 2-0  
FC Botosani Rom Shkendija Tetovo Mac 0-1  
 
Lokomotiv Plovdiv Bul Tottenham Hotspur Eng 1-2  
KF Laçi Alb Hapoel Beer-Sheva Isr 1-2  
Aris Thessaloniki Gre Kolos Kovalivka Ukr 1-2  
 
Honvéd Budapest Hun Malmö FF Swe 0-2  
FK Ventspils Lat Rosenborg BK Nor 1-5  
FK Riteriai Lit Slovan Liberec Cze 1-5  
 
Lincoln Red Imps Gib Glasgow Rangers Sco 0-5  
Servette FC Genčve Sui Stade de Reims Fra 0-1  
FK Borac Banja Luka Bos Rio Ave Por 0-2  
 
Renova Dzepciste Mac Hajduk Split Cro 0-1  
Olimpija Ljubljana Slo Zrinjski Mostar Bos 2-3  
FK Kukësi Alb VfL Wolfsburg Ger 0-4  
 
DAC Dunajska Streda Svk FK Jablonec Cze 5-3  
Piast Gliwice Pol TSV Hartberg Aut 3-2  
NK Osijek Cro FC Basel Sui 1-2  
 
Shamrock Rovers Irl AC Milan Ita 0-2  
Hibernians FC Mlt FC Fehérvár Hun 0-1  
Bodř/Glimt Nor Zalgiris Vilnius Lit 3-1  
 
Inter Club d'Escaldes And Dundalk Irl 0-1  
KuPS Kuopio Fin Slovan Bratislava Svk 1-1  
Penalty shootout: KuPS Kuopio - Slovan Bratislava 4-3
Linfield Belfast Nir Floriana Mlt 0-1  
 
Riga FC Lat Tre Fiori Sma 1-0  
Djurgĺrdens IF Swe Europa FC Gib 2-1  
Flora Tallinn Est KR Reykjavik Isl 2-1  
 
Sileks Kratovo Mac FC Drita Kos 0-2  
FK Astana Kaz Buducnost Podgorica Mon 0-1  
Ararat-Armenia Arm CS Fola Esch Lux 4-3  
Connah's Quay Wal Dinamo Tbilisi Geo 0-1  
 
3rd Qualifying Round
Mura Murska Sobota Slo PSV Eindhoven Ned 1-5  
Malmö FF Swe Lokomotiva Zagreb Cro 5-0  
Sporting CP Lisbon Por Aberdeen Sco 1-0  
 
Charleroi Bel Partizan Belgrade Srb 2-1  
Rosenborg BK Nor Alanyaspor Tur 1-0  
VfL Wolfsburg Ger Desna Chernihiv Ukr 2-0  
 
FC Fehérvár Hun Stade de Reims Fra 0-0  
Penalty shootout: FC Fehérvár - Stade de Reims 4-1
Granada CF Esp Lokomotivi Tbilisi Geo 2-0  
NK Rijeka Cro Kolos Kovalivka Ukr 2-0  
 
FC Sankt Gallen Sui AEK Athens Gre 0-1  
LASK Aut DAC Dunajska Streda Svk 7-0  
AC Milan Ita Bodř/Glimt Nor 3-2  
 
Shkendija Tetovo Mac Tottenham Hotspur Eng 1-3  
Standard Ličge Bel Vojvodina Novi Sad Srb 2-1  
FK Rostov Rus Maccabi Haifa Isr 1-2  
 
Willem II Tilburg Ned Glasgow Rangers Sco 0-4  
Apollon Limassol Cyp Lech Poznan Pol 0-5  
Besiktas Tur Rio Ave Por 1-1  
Penalty shootout: Besiktas - Rio Ave 2-4
 
FCSB Rom Slovan Liberec Cze 0-2  
Hapoel Beer-Sheva Isr Motherwell Sco 3-0  
FC Křbenhavn Den Piast Gliwice Pol 3-0  
FC Basel Sui Anorthosis Famagusta Cyp 3-2  
 
Galatasaray Tur Hajduk Split Cro 2-0  
Viktoria Plzen Cze SřnderjyskE Den 3-0  
APOEL Nicosia Cyp Zrinjski Mostar Bos 2-2  
Penalty shootout: APOEL Nicosia - Zrinjski Mostar 4-2
CSKA Sofia Bul B36 Torshavn Far 3-1  
 
FK Sarajevo Bos Buducnost Podgorica Mon 2-1  
Sheriff Tiraspol Mol Dundalk Irl 1-1  
Penalty shootout: Sheriff Tiraspol - Dundalk 3-5
Ararat-Armenia Arm NK Celje Slo 1-0  
 
Riga FC Lat Celtic Sco 0-1  
KuPS Kuopio Fin Suduva Marijampole Lit 2-0  
Legia Warsaw Pol FC Drita Kos 2-0  
 
KI Klaksvik Far Dinamo Tbilisi Geo 6-1  
Djurgĺrdens IF Swe CFR Cluj Rom 0-1  
Floriana Mlt Flora Tallinn Est 0-0  
Penalty shootout: Floriana - Flora Tallinn 2-4
 
4th Qualifying or Playoff Round
Hapoel Beer-Sheva Isr Viktoria Plzen Cze 1-0  
Rosenborg BK Nor PSV Eindhoven Ned 0-2  
AEK Athens Gre VfL Wolfsburg Ger 2-1  
FC Basel Sui CSKA Sofia Bul 1-3  
Sporting CP Lisbon Por LASK Aut 1-4  
Charleroi Bel Lech Poznan Pol 1-2  
Rio Ave Por AC Milan Ita 2-2  
Penalty shootout: Rio Ave - AC Milan 8-9
FC Křbenhavn Den NK Rijeka Cro 0-1  
Malmö FF Swe Granada CF Esp 1-3  
Tottenham Hotspur Eng Maccabi Haifa Isr 7-2  
Slovan Liberec Cze APOEL Nicosia Cyp 1-0  
Standard Ličge Bel FC Fehérvár Hun 3-1  
Glasgow Rangers Sco Galatasaray Tur 2-1  
 
Young Boys Sui KF Tirana Alb 3-0  
Dinamo Zagreb Cro Flora Tallinn Est 3-1  
CFR Cluj Rom KuPS Kuopio Fin 3-1  
Ararat-Armenia Arm Red Star Belgrade Srb 1-2  
Dynamo Brest Bls Ludogorets Razgrad Bul 0-2  
FK Sarajevo Bos Celtic Sco 0-1  
Legia Warsaw Pol Qarabag FK Azb 0-3  
Dundalk Irl KI Klaksvik Far 3-1  
 
Group Stage
Young Boys Sui AS Roma Ita 1-2 1-3
CSKA Sofia Bul CFR Cluj Rom 0-2 0-0
CFR Cluj Rom Young Boys Sui 1-1 1-2
AS Roma Ita CSKA Sofia Bul 0-0 1-3
AS Roma Ita CFR Cluj Rom 5-0 2-0
Young Boys Sui CSKA Sofia Bul 3-0 1-0
 
Rapid Wien Aut Arsenal Eng 1-2 1-4
Dundalk Irl Molde FK Nor 1-2 1-3
Molde FK Nor Rapid Wien Aut 1-0 2-2
Arsenal Eng Dundalk Irl 3-0 4-2
Arsenal Eng Molde FK Nor 4-1 3-0
Rapid Wien Aut Dundalk Irl 4-3 3-1
 
Hapoel Beer-Sheva Isr Slavia Praha Cze 3-1 0-3
Bayer Leverkusen Ger OGC Nice Fra 6-2 3-2
OGC Nice Fra Hapoel Beer-Sheva Isr 1-0 0-1
Slavia Praha Cze Bayer Leverkusen Ger 1-0 0-4
Slavia Praha Cze OGC Nice Fra 3-2 3-1
Hapoel Beer-Sheva Isr Bayer Leverkusen Ger 2-4 1-4
 
Lech Poznan Pol Benfica Por 2-4 0-4
Standard Ličge Bel Glasgow Rangers Sco 0-2 2-3
Glasgow Rangers Sco Lech Poznan Pol 1-0 2-0
Benfica Por Standard Ličge Bel 3-0 2-2
Benfica Por Glasgow Rangers Sco 3-3 2-2
Lech Poznan Pol Standard Ličge Bel 3-1 1-2
 
PAOK Thessaloniki Gre Omonia Nicosia Cyp 1-1 1-2
PSV Eindhoven Ned Granada CF Esp 1-2 1-0
Granada CF Esp PAOK Thessaloniki Gre 0-0 0-0
Omonia Nicosia Cyp PSV Eindhoven Ned 1-2 0-4
Omonia Nicosia Cyp Granada CF Esp 0-2 1-2
PAOK Thessaloniki Gre PSV Eindhoven Ned 4-1 2-3
 
NK Rijeka Cro Real Sociedad Esp 0-1 2-2
Napoli Ita AZ Alkmaar Ned 0-1 1-1
AZ Alkmaar Ned NK Rijeka Cro 4-1 1-2
Real Sociedad Esp Napoli Ita 0-1 1-1
Real Sociedad Esp AZ Alkmaar Ned 1-0 0-0
NK Rijeka Cro Napoli Ita 1-2 0-2
 
Leicester City Eng Zorya Luhansk Ukr 3-0 0-1
Sporting Braga Por AEK Athens Gre 3-0 4-2
AEK Athens Gre Leicester City Eng 1-2 0-2
Zorya Luhansk Ukr Sporting Braga Por 1-2 0-2
Zorya Luhansk Ukr AEK Athens Gre 1-4 3-0
Leicester City Eng Sporting Braga Por 4-0 3-3
 
Celtic Sco AC Milan Ita 1-3 2-4
Sparta Praha Cze Lille OSC Fra 1-4 1-2
Lille OSC Fra Celtic Sco 2-2 2-3
AC Milan Ita Sparta Praha Cze 3-0 1-0
AC Milan Ita Lille OSC Fra 0-3 1-1
Celtic Sco Sparta Praha Cze 1-4 1-4
 
Villarreal Esp Sivasspor Tur 5-3 1-0
Maccabi Tel-Aviv Isr Qarabag FK Azb 1-0 1-1
Qarabag FK Azb Villarreal Esp 1-3 0-3
Sivasspor Tur Maccabi Tel-Aviv Isr 1-2 0-1
Sivasspor Tur Qarabag FK Azb 2-0 3-2
Villarreal Esp Maccabi Tel-Aviv Isr 4-0 1-1
 
Ludogorets Razgrad Bul Royal Antwerp Bel 1-2 1-3
Tottenham Hotspur Eng LASK Aut 3-0 3-3
LASK Aut Ludogorets Razgrad Bul 4-3 3-1
Royal Antwerp Bel Tottenham Hotspur Eng 1-0 0-2
Royal Antwerp Bel LASK Aut 0-1 2-0
Ludogorets Razgrad Bul Tottenham Hotspur Eng 1-3 0-4
 
Dinamo Zagreb Cro Feyenoord Ned 0-0 2-0
Wolfsberger AC Aut CSKA Moscow Rus 1-1 1-0
CSKA Moscow Rus Dinamo Zagreb Cro 0-0 1-3
Feyenoord Ned Wolfsberger AC Aut 1-4 0-1
Feyenoord Ned CSKA Moscow Rus 3-1 0-0
Dinamo Zagreb Cro Wolfsberger AC Aut 1-0 3-0
 
1899 Hoffenheim Ger Red Star Belgrade Srb 2-0 0-0
Slovan Liberec Cze AA Gent Bel 1-0 2-1
AA Gent Bel 1899 Hoffenheim Ger 1-4 1-4
Red Star Belgrade Srb Slovan Liberec Cze 5-1 0-0
Red Star Belgrade Srb AA Gent Bel 2-1 2-0
1899 Hoffenheim Ger Slovan Liberec Cze 5-0 2-0
 
Round 2
Wolfsberger AC Aut Tottenham Hotspur Eng 1-4 0-4
Dinamo Kiev Ukr Club Brugge Bel 1-1 1-0
Real Sociedad Esp Manchester United Eng 0-4 0-0
Benfica Por Arsenal Eng 1-1 2-3
Red Star Belgrade Srb AC Milan Ita 2-2 1-1
Royal Antwerp Bel Glasgow Rangers Sco 3-4 2-5
Slavia Praha Cze Leicester City Eng 0-0 2-0
FC Salzburg Aut Villarreal Esp 0-2 1-2
Sporting Braga Por AS Roma Ita 0-2 1-3
FK Krasnodar Rus Dinamo Zagreb Cro 2-3 0-1
Young Boys Sui Bayer Leverkusen Ger 4-3 2-0
Molde FK Nor 1899 Hoffenheim Ger 3-3 2-0
Granada CF Esp Napoli Ita 2-0 1-2
Maccabi Tel-Aviv Isr Shakhtar Donetsk Ukr 0-2 0-1
Lille OSC Fra Ajax Ned 1-2 1-2
Olympiakos Piraeus Gre PSV Eindhoven Ned 4-2 1-2
 
Round 3
Ajax Ned Young Boys Sui 3-0 2-0
Dinamo Kiev Ukr Villarreal Esp 0-2 0-2
AS Roma Ita Shakhtar Donetsk Ukr 3-0 2-1
Olympiakos Piraeus Gre Arsenal Eng 1-3 1-0
Tottenham Hotspur Eng Dinamo Zagreb Cro 2-0 0-3
Manchester United Eng AC Milan Ita 1-1 1-0
Slavia Praha Cze Glasgow Rangers Sco 1-1 2-0
Granada CF Esp Molde FK Nor 2-0 1-2
 
Quarter Finals
Granada CF Esp Manchester United Eng 0-2 0-2
Arsenal Eng Slavia Praha Cze 1-1 4-0
Ajax Ned AS Roma Ita 1-2 1-1
Dinamo Zagreb Cro Villarreal Esp 0-1 1-2
 
Semi Finals
Manchester United Eng AS Roma Ita    
Villarreal Esp Arsenal Eng    


Bert Kassies bert@kassiesa.net